Budowa obiektów użytkowych obywa się zarówno w małych, jak i dużych miejscowościach – to odpowiedź na stały rozwój ośrodków miejskich, w których systematycznie powstają sale koncertowe, hale sportowe lub gmachy muzealne. Najczęściej jednak budownictwo komercyjne przybiera formę kolejnej galerii handlowej, hali produkcyjnej lub magazynu. To właśnie takie budynki powstają w naszym wykonaniu najczęściej. Jako specjalistyczne konsorcjum budowlane mamy za zadanie kompleksowo przygotować całą inwestycję, wykonując prace na wszystkich etapach realizacji projektu. Każda inwestycja rozpoczyna się oczywiście od dokumentacji budowlanej i projektu architektonicznego. Po zaakceptowaniu wstępnej wizualizacji i uzyskaniu pozwolenia rozpoczynamy właściwe prace budowlane.
Nim jednak rozpocznie się budowa konieczny jest zakup odpowiedniej działki przemysłowej, na której zostanie wzniesiony nowy budynek komercyjny. W zależności od jego przeznaczenia istotna jest lokalizacja. Sklepy wielkopowierzchniowe budujemy zazwyczaj nieopodal osiedli mieszkalnych, budynki rozrywkowe w centrach dużych miasta, a hale produkcyjne na obrzeżach aglomeracji. Bardzo ważne są też drogi dojazdowe, bez których budowa może się wydłużyć, a funkcjonalność nowej nieruchomości będzie zaburzona. Nic więc dziwnego, że obserwacja rynku działek budowlanych to intratny biznes, bo warunkuje to powodzenie całej inwestycji komercyjnej. Niemniej to cena działki budowlanej decyduje o opłacalności danej budowy. Z tego właśnie powodu pod tego typu inwestycje kupowane są działki rolne, które przez rozpoczęciem prac budowlanych wymagają uzbrojenia, czyli doprowadzenia wszystkich instalacji. Poza tym bardzo często konieczne jest wyrównanie terenu i przygotowanie dróg dojazdowych.
Nasz podstawowy zakres działalności dotyczy wykonania ogólnobudowlanych robót, których efektem będzie wzniesienie budynku. Odpowiadamy również za sprawność wszystkich instalacji, wybór rozwiązań technologicznych, budowę drogi i ścieżki dojazdowej do budynku oraz prace wykończeniowe. Ponadto w naszym zakresie obowiązków jest również obsługa danej nieruchomości po jej oddaniu do użytku. W zależności od stanu gruntu, na jakim ma być wybudowana nowa nieruchomość, zajmujemy się rozbiórką i wyburzeniem niepotrzebnych budynków. W dalszej kolejności przygotowujemy rusztowania i zajmujemy się montażem poszczególnych elementów konstrukcji. Naszym zadaniem jest też wykonanie pokrycia dachowego oraz wszystkich instalacji: elektrycznej, izolacyjnej, gazowej, wentylacyjnej, grzewczej oraz wodno-kanalizacyjnej. Roboty murarskie, tynkowanie, stolarka budowlana też znajdują się w naszych obowiązkach. Na koniec pozostaje nam wstawienie okien, ułożenie posadzki, pomalowanie elewacji oraz ścian.