Budownictwo komercyjne

Budowa obiektów użytkowych obywa się zarówno w małych, jak i dużych miejscowościach – to odpowiedź na stały rozwój ośrodków miejskich, w których systematycznie powstają sale koncertowe, hale sportowe lub gmachy muzealne. Najczęściej jednak budownictwo komercyjne przybiera formę kolejnej galerii handlowej, hali produkcyjnej lub magazynu. To właśnie takie budynki powstają w naszym wykonaniu najczęściej. Jako specjalistyczne konsorcjum budowlane mamy za zadanie kompleksowo przygotować całą inwestycję, wykonując prace na wszystkich etapach realizacji projektu. Każda inwestycja rozpoczyna się oczywiście od dokumentacji budowlanej i projektu architektonicznego. Po zaakceptowaniu wstępnej wizualizacji i uzyskaniu pozwolenia rozpoczynamy właściwe prace budowlane.

Zobacz aktualne ogłoszenia na domy Kraków oraz domy we Wrocławiu.

Nim jednak rozpocznie się budowa konieczny jest zakup odpowiedniej działki przemysłowej, na której zostanie wzniesiony nowy budynek komercyjny. W zależności od jego przeznaczenia istotna jest lokalizacja. Sklepy wielkopowierzchniowe budujemy zazwyczaj nieopodal osiedli mieszkalnych, budynki rozrywkowe w centrach dużych miasta, a hale produkcyjne na obrzeżach aglomeracji. Bardzo ważne są też drogi dojazdowe, bez których budowa może się wydłużyć, a funkcjonalność nowej nieruchomości będzie zaburzona. Nic więc dziwnego, że obserwacja rynku działek budowlanych to intratny biznes, bo warunkuje to powodzenie całej inwestycji komercyjnej. Niemniej to cena działki budowlanej decyduje o opłacalności danej budowy. Z tego właśnie powodu pod tego typu inwestycje kupowane są działki rolne, które przez rozpoczęciem prac budowlanych wymagają uzbrojenia, czyli doprowadzenia wszystkich instalacji. Poza tym bardzo często konieczne jest wyrównanie terenu i przygotowanie dróg dojazdowych.

remont

Nasz podstawowy zakres działalności dotyczy wykonania ogólnobudowlanych robót, których efektem będzie wzniesienie budynku. Odpowiadamy również za sprawność wszystkich instalacji, wybór rozwiązań technologicznych, budowę drogi i ścieżki dojazdowej do budynku oraz prace wykończeniowe. Ponadto w naszym zakresie obowiązków jest również obsługa danej nieruchomości po jej oddaniu do użytku. W zależności od stanu gruntu, na jakim ma być wybudowana nowa nieruchomość, zajmujemy się rozbiórką i wyburzeniem niepotrzebnych budynków. W dalszej kolejności przygotowujemy rusztowania i zajmujemy się montażem poszczególnych elementów konstrukcji. Naszym zadaniem jest też wykonanie pokrycia dachowego oraz wszystkich instalacji: elektrycznej, izolacyjnej, gazowej, wentylacyjnej, grzewczej oraz wodno-kanalizacyjnej. Roboty murarskie, tynkowanie, stolarka budowlana też znajdują się w naszych obowiązkach. Na koniec pozostaje nam wstawienie okien, ułożenie posadzki, pomalowanie elewacji oraz ścian.